namakaran
09 بهمن 1401 - 21:06

نرخ‌ خدمات مختلف شهرداری اصفهان برای سال ۱۴۰۲ تصویب شد

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان لوایح بررسی شده در جلسه هفتاد و چهارم شورای اسلامی شهر را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، علی صالحی پس از هفتاد و چهارمین جلسه علنی شورای شهر اصفهان در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت ولادت با سعادت امام علی (ع) و آغاز دهه مبارک فجر با اشاره به لوایح بررسی شده اظهار داشت: امروز در صحن علنی مجلس لایحه دو فوریتی واگذاری حجمی امور خدمات نظافتی و خدماتی ساختمان‌های اداری شهر از طریق مناقصه محدود، بررسی شده و در نهایت به تصویب اعضا رسید. علاوه بر این در جلسه امروز لایحه دستورالعمل پیشنهادی نحوه محاسبه و دریافت بهای خدمات صدور مجوز حفاری به منظور اجرای ترانشه‌های شرکت‌ها و ساختمان‌های خدماتی نیز بررسی و تصویب شد.

وی در ادامه از بررسی تعرفه‌های پیشنهادی خدمات سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برای سال آینده خبر داده و افزود: در همین راستا بالغ بر دو هزار ردیف از خدمات در حوزه‌های مختلف مدنظر بررسی شد؛ قیمت خدمات این سازمان حداکثر یک سوم قیمت مشابه کلاس‌‌ها در بخش خصوصی و کمتر از تورم مصوب سالیانه تا پایان آذر 1401 است و این نرخ‌ها برای سال آینده افزایش پیدا خواهد کرد و در این لایحه برای بسیاری از ردیف‌ها امکان ارائه تخفیف حداکثر 75 درصدی به گروه‌های مختلف پیش بینی شده است تا خدمات با کیفیت و قیمت مناسب به شهروندان ارائه شود.

سخنگوی شورای شهر اصفهان ادامه داد: بر همین اساس در جلسه امروز نرخ بهای فروش بلیت باغ گل‌ها و خدمات سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان بررسی و با قید نکاتی به تصویب رسید. علاوه بر این فهرست پیشنهادی بهای خدمات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان بررسی و با توجه به فعالیت‌های کمیسیون تخصصی مورد تصویب قرار گرفت.

وی اضافه کرد: همچنین در جلسه امروز بحث تراکم مسکونی و ارزش افزوده املاک تجاری با رعایت عادلانه بودن، توجه به میزان رشد قیمت مسکن و تقویت سلامت و شفافیت پرداخت‌های مردم به شهرداری مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت این لایحه با نظر اعضا از دستور کار خارج شد.

صالحی گفت: امروز همچنین تعرفه بهای خدمات سازمان حمل و نقل بار، نرخ برگه بار و عوارض اضافه بار خودروهای باربر، با توجه به قیود قانونی به تصویب رسید. علاوه بر این در جلسه امروز تعرفه خدماتی سازمان تاکسیرانی مطرح شد و با اضافه شدن یک پیشنهاد به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه چون در فصل بررسی بودجه قرار داریم باید تا پایان بهمن همه نرخ‌های عوارض و بهای خدمات برای سال آینده مورد بررسی قرار گیرد، خاطرنشان کرد: مجموع ردیف‌های نرخ عوارض و بهای خدمات در بخش‌های مختلف پانزده منطقه شهر و شانزده سازمان و شرکت بالغ بر 30 هزار ردیف است که امیدواریم در جلسه امروز و نهایتاً جلسه آینده به تصویب برسد.

سخنگوی شورای شهر اصفهان متذکر شد: موضوع دسترسی عادلانه مردم به خدمات، توجه به اقشار کم‌برخوردار و توجه به مستندات قانونی و نرخ تورم سالیانه و طی کردن مراحل قانونی در هیئت تطبیق، از دیگر نکات مورد توجه شورا است و جمع‌بندی نهایی نرخ‌های جدید پس از طی مراحل قانونی به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

انتهای پیام/170/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1005975