namakaran
26 اسفند 1401 - 16:40

آینده هرمز روشن است/ تشکر از قرارگاه مدینه منوره برای رفع مشکل مسکن در جزیره هرمز

امام جمعه هرمز گفت: آینده هرمز به همت جوانان و برنامه ریزی های فرهنگی صورت گرفته روشن و امیدبخش است.

به گزارش خبرگزاری فارس از هرمز، حجت الاسلام جعفر رستاخیز ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این جزیره اظهار کرد: هرمز افزود : آینده هرمز یک آینده روشنی است و با ید هرمز به عنوان یک جزیره متمدن ایثار و فرهنگی در دنیا شناخته بشود .

وی با اشاره به توافق اخیر ایران و عربستان گفت: توافق این ۲ کشور مسلمان برای از سرگیری روابط، شکست توطئه آمریکا و اسرائیل محسوب می‌شود و زمینه خروج این ۲ کشور مستکبر از منطقه را رقم خواهد زد.

امام جمعه هرمز اظهار کرد: آمریکا بزرگترین منکرساز عالم و شیطان اکبر است و هرچه که سبب تضعیف و شکست این کشور ظالم و مستکبر شود، یک حرکت انقلابی محسوب می‌شود.

توافق ایران و عربستان مایه افتخاری برای دولت آیت الله رییسی است

وی ادامه داد: زیرساخت توافق ایران و عربستان در زمان حیات سردار حاج قاسم سلیمانی و در عراق فراهم شده بود که اکنون با وساطت چین به سرانجام رسید و این مایه افتخار برای دولت انقلابی آیت الله رییسی و نظام اسلامی است.

حجت الاسلام رستاخیز گفت: دولت انقلابی ما با تغییر رویکرد در سیاست خارجی و اتحاد با روسیه و چین و برگزاری رزمایش های مشترک با این دو کشور بزرگ و در نهایت توافق به عربستان، شکستی دیگر بر حضور ظالمانه و چپاولگرایانه آمریکا و اسرائیل در منطقه تحمیل کرد.

وی عنوان کرد: وضعیت رژیم جعلی صهیونیستی با وجود اختلافات داخلی، آمدن مردم به خیابان‌ها و برخورد همراه با خشونت آنان به وخامت رفته است و در این شرایط در جبهه مقاومت انسجام و تولید قدرت را می بینید.

امام جمعه هرمز همچنین فرارسیدن سال نو شمسی را مورد توجه قرار داد و بیان داشت: یکی از ویژگی‌های اسلام در این مورد این است که فرهنگ اسلامی را با سنت‌های ایرانی در هم آمیخت و این جشن بزرگ را ماندگارتر و معنوی‌تر کرد.

وی با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان نیز بر کسب آمادگی بر استفاده هر چه بیشتر از فیوضات و فرصت‌های کم‌نظیر آن در مسیر عبودیت، استغفار و کمک به مستمندان و نیازمندان تاکید کرد.

حرمت ماه مبارک رمضان را حفظ کنیم

حجت الاسلام رستاخیز با تاکید بر ضرورت حفظ حرمت ماه مبارک رمضان، گفت: ماه مبارک رمضان حرمت بسیار خاصی دارد و همه به‌ویژه مسافران نوروزی در حفظ حرمت این ماه عزیز توجه کافی داشته باشند.

امام جمعه هرمز با تقدیر و تشکر از نیروی زمینی سپاه و قرارگاه منطقه ای مدینه منوره نیروی زمینی سپاه در امر ساخت 100واحد مسکونی به مدد جویان و ایثارگران  در جزیره هرمز گفت: امروز سپاه پاسداران در همه عرصه ها برای حفظ انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن همان طور که در بحث امنیت در خط مقدم است در یاری رسانی به محرومین هم  پیش قدم است.

وی افزود: دیگر نهاد های انقلابی و دستگاه های اجرایی همه در کنار هم با یک طرح جامع این نهضت خدمات رسانی در جزیره هرمز به پیش ببرند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1097912